Wpisy otagowane ‘zagrożenia’

20.08
2010

Dlaczego Internet Explorer 6 musi odejść?

Tagi: , , ,

Firma Microsoft wciąż ma problem z pozbyciem się swojego podstarzałego już dziecka. Internet Explorer 6 – jedna z najbardziej popularnych przeglądarek internetowych, która pojawiła się w 2001 roku wraz z systemem Windows XP, okazała się na tyle wadliwa, że w niektórych przypadkach korzystanie z niej okazało się niebezpieczne. Starania producentów, by jak najszybciej wprowadzić rozwiązanie, które zniweluje wcześniejsze błędy, zaowocowały powstaniem najpierw Internet Explorera 7, a potem również wersji IE8. Jednak spora część użytkowników nie zaprzestała korzystania ze starszej wersji. Pojawił się przez to problem, ponieważ IE6 spowalnia działanie internetu oraz utrudnia jego posiadaczom funkcjonowanie w sieci.

Niebezpieczne luki

Głównym problemem związanym z obsługą IE6 były luki, które przede wszystkim zwiększały ryzyko nie wykrycia wirusa podczas pobierania plików. Utrudnieniem okazał się również błędny sposób walidacji podczas akceptacji plików ‘cookies’, jednak dotyczył on jedynie właścicieli systemu Windows bez dodatku Service Pack 2. W miarę dokładniejszych badań, wykryto około dwudziestu wad, które firma Microsoft postanowiła zniwelować tworząc nową wersję – Internet Explorer 7.

Utrudnienia w sieci

Mimo wprowadzenia nowych wersji przeglądarek IE7 oraz IE8, bardzo wielu użytkowników pozostało przy Internet Explorer 6. Okazało się to problematyczne dla rozwoju internetu. Starsza wersja przeglądarki nie spełnia bowiem zaleceń organizacji W3C, a przede wszystkim nie jest dostosowana do obecnych standardów internetowych. Jednak nawet te informacje nie skłoniły sporej części użytkowników do zainstalowania nowych wersji lub zmiany przeglądarki.

18.06
2010

Czego unikać podczas tworzenia serwisu internetowego

Tagi: ,

Decydując się na stworzenie serwisu internetowego musimy mieć na uwadze kilka ważnych kwestii. Zlecając jego realizację danej agencji interaktywnej, powinniśmy dokładnie przemyśleć cały projekt.
Bardzo istotne jest, by wszelkie kwestie oraz wątpliwości wyjaśnić na początku, ponieważ każda zmiana, jakiej zażyczymy sobie po czasie, może niekorzystnie wpłynąć na nasz portal. Co zrobić, aby uniknąć różnego rodzaju niedogodności i usterek?

Po pierwsze – jasno określ cele portalu

W momencie, gdy mamy od samego początku wytyczone konkretne cele naszego serwisu, możemy mieć pewność, że cały projekt będzie pod tym kątem realizowany. Jeśli przedstawimy agencji nasze oczekiwania odpowiednio wcześniej, unikniemy wszelkiego rodzaju nieporozumień. Efektem tego będzie zarówno nasze zadowolenie, jak i obsługującej nas firmy. Wszelkie niedopowiedzenia grożą nam utratą zamierzonych osiągnięć.

Po drugie – nie zmieniaj sposobu działania serwisu po uprzednim jego zatwierdzeniu

Kiedy ustalimy z agencją specyfikację naszego serwisu, powinniśmy pamiętać, że jej zmiana narazi nas na koszty. Ustanawiając określoną strategię postępowania, musimy liczyć się z tym, że każda odmienna koncepcją, którą zechcemy wprowadzić już po zatwierdzeniu określonych działań, zmusza agencję do dodatkowej pracy. Konsekwencją jest wówczas poniesienie dodatkowych opłat.