Wpisy otagowane ‘tworzenie’

7.04
2011

Wzmocnij swój wizerunek – stwórz serwis społecznościowy!

Tagi: , , , ,

Portale społecznościowe to obecnie nie tylko miejsce rozrywki i wspólnych spotkań internautów, przede wszystkim stanowią one doskonałe narzędzie wizerunkowe i marketingowe. Zamieszczane tutaj reklamy docierają dokładnie do wyznaczonej grupy docelowej, a profile stworzone przez firmy dają większe szanse na lepszą komunikację z odbiorcami. Rozwiązanie to stało się obecnie na tyle popularne, że wykorzystuje je większość przedsiębiorstw. Jednak wciąż pojawiają się nowe opcje, z których warto skorzystać.

20.12
2010

Podsumowanie działalności w 2010 roku

Tagi: , , , , , , ,

Mijający rok był dla nas niezwykle pracowity. Nasza agencja nie tylko opiekowała się dotychczasowymi realizacjami, ale stworzyła również wiele interesujących projektów.
Wśród zadań wykonanych w 2010 roku znalazła się aktualizacja popularnego portalu student-gotuje.pl, wspierającego studentów oraz wszystkich ludzi żyjących w biegu cennymi poradami kulinarnymi oraz serwisu skierowanego do kierowców i posiadaczy warsztatów samochodowych dobrymechanik.net. Zatroszczyliśmy się [...]

5.10
2010

Strony WWW z systemem CMS

Tagi: , , , , ,

Tworząc własną witrynę internetową warto zadbać, by jej obsługa była dla nas jak najwygodniejsza. Elementem, który szczególnie nam to umożliwi jest system CMS. Stanowi on aplikację, która umożliwi nam utworzenie strony WWW w łatwy sposób, a także jego aktualizacje oraz rozbudowę przez redakcyjny personel nietechniczny.

Jak działa system CMS?

Głównym zadaniem systemu CMS jest właściwe umiejscowienie wprowadzanych przez nas treści na naszej stronie. Dzięki temu nie musimy posiadać specjalistycznej wiedzy technicznej, by redagować serwis internetowy. Wystarczy, że jako uprawniony redaktor wprowadzimy tekst za pośrednictwem systemu, a on sam rozmieszcza informacje w odpowiednich punktach.
Kolejnym plusem systemu CMS jest fakt, że wykorzystuje on szablony stron i działa w oparciu zawartość baz danych, co jest niezwykle przydatne, gdy chcemy zmienić koncepcję graficzną naszej witryny. Wówczas cała operacja ogranicza się jedynie do przygotowania i wymiany szablonu.
Ze względu na budowę modułową CMS umożliwia nam również rozszerzenie systemu poprzez zainstalowanie wybranych elementów takich jak automatyczna galeria zdjęć czy nawet sklep internetowy.

12.07
2010

Skuteczny copywriting kluczem do sukcesu w e-biznesie

Tagi: , ,

Kiedy zdecydujemy się na stworzenie strony internetowej naszej firmy, naszym zamiarem jest zaistnienie w świadomości potencjalnych Klientów, w tym przypadku użytkowników internetu. Ponieważ sieć to morze informacji, potrzebujemy kilku elementów, które wyróżnią nasz serwis na tle konkurencji. Aby odnieść sukces musimy spełnić trzy podstawowe warunki:

* nasza obecność w sieci powinna być zauważalna
* serwis musi być atrakcyjny wizualnie, a jego obsługa wygodna
* treści znajdujące się na stronie powinny być czytelne i przejrzyste

Jednym z głównych problemów powstających stron internetowych jest brak zastosowania ostatniego kryterium. To poważny błąd, ponieważ to właśnie odpowiednia treść warunkuje właściwy odbiór strony przez korzystającego z niej użytkownika. Tak naprawdę od zawartości treściowej strony zależy jej sukces. Dzięki właściwie dobranym frazom nie tylko zapewnimy sobie uwagę odwiedzających stronę, ale i stosowne warunki do tego, by przyciągnąć nawet tych, którzy pozornie nie są zainteresowani. Jak więc się zabrać za kreowanie treści naszej strony?

6.07
2010

Rosnąca popularność serwisu dobrymechanik.net generuje nowe funkcjonalności

Tagi: , , ,

Serwis dobrymechanik.net to pomocny dla każdego kierowcy portal internetowy. Zaprojektowany i wykonany przez agencję interaktywną Desnet, stanowi cenne źródło informacji odnośnie warsztatów samochodowych, kontrolowania stanu technicznego auta oraz ogólnych porad dotyczących serwisowania samochodu.
Stale zwiększająca się liczba użytkowników, wśród których znajdują się nie tylko kierowcy, ale również posiadacze warsztatów samochodowych, zachęciła właściciela portalu do wprowadzenia nowych funkcjonalności. Agencja interaktywna Desnet przygotowała kilka nowych udogodnień.

Nowe możliwości dla kierowców i …

Obecnie każdy zarejestrowany kierowca, oprócz możliwości wyszukania warsztatu samochodowego, sprawdzenia opinii na jego temat oraz ocenienia go, ma szansę skorzystać z dodatkowej usługi jaką jest książka serwisowa. Wprowadzając podstawowe dane swojego auta, użytkownik może odnotowywać wszystkie naprawy ze szczegółowymi informacjami (jak data i rodzaj serwisu). Ta funkcjonalność pozwala na bieżąco kontrolować stan techniczny swojego samochodu.

1.06
2010

Tworzenie serwisu społecznościowego przez agencję interaktywną

Tagi: , , , ,

Planowanie stworzenia serwisu społecznościowego powinniśmy rozpocząć od znalezienia odpowiedniego realizatora naszego projektu. Świadczeniem tego typu usług zajmują się głównie agencje interaktywne. Obecnie jest ich na rynku bardzo wiele, jednak zanim zdecydujemy się na którąś z nich, powinniśmy dokładnie przeanalizować jej działalność.

Etap I – rekonesans

Rozeznanie w ofertach różnych agencji interaktywnych należałoby zacząć od dokładnego zapoznania się z ich wcześniejszymi pracami. Na tej podstawie będzie nam łatwiej ocenić czy dana firma rzetelnie wykona powierzone jej zlecenie i spełni nasze oczekiwania. Warto również zorientować się jak sprawdzają się poprzednie realizacje. W przypadku portali społecznościowych wyznacznikiem będą opinie użytkowników.

Etap II – ustalenie budżetu

Kiedy wybierzemy już najbardziej odpowiadającą nam agencję interaktywną rozmowy powinniśmy zacząć od ustalenia budżetu. W tej kwestii warto zwrócić uwagę na to czy firma ma w swojej ofercie różne opcje płatności za wykonanie serwisu. Obecnie istnieje możliwość ratalnego opłacania wykonywanych usług. Przykładowo: wraz wprowadzeniem kolejnej funkcjonalności wpłacana jest kolejna transza. Jest to wygodne dla każdego klienta, któremu trudniej byłoby zapłacić z góry większą kwotę. Zaletą tego rozwiązania jest także możliwość obserwowania na bieżąco wszystkich efektów, dzięki czemu ocenimy, które elementy są najefektywniejsze oraz jakie jeszcze warto wprowadzić.

Etap III – podpisanie umowy

Po ustaleniu w jaki sposób chcemy mieć realizowany projekt, możemy przystąpić do podpisania umowy. Wówczas powinniśmy dokładnie ustalić jakie działania będą wchodziły w zakres realizacji. Istotne jest określenie, których konkretnie usług oczekujemy. Podstawowe trzy elementy wykonywane przy tworzeniu serwisów społecznościowych to grafika, system oraz serwis (gwarancja i opieka na portalem).

1.05
2010

Tworzenie strony internetowej firmy

Tagi: ,

Każdej firmie, która decyduje się na promocję w internecie, zależy przede wszystkim na jak najlepszym zaprezentowaniu swoich usług i na zainteresowaniu nimi potencjalnych klientów. Pierwszym ważnym przedsięwzięciem jest stworzenie atrakcyjnej strony internetowej, która jest jej wizytówką. Ważne jest, by zawierała wszystkie istotne informacje dotyczące działalności firmy, powinna również tworzyć korzystny wizerunek, który będzie wyróżniał ją na tle konkurencji. Przy projektowaniu należy zatem wziąć pod uwagę kilka znaczących kwestii.

Krok pierwszy – projektowanie – wytyczenie celów strony internetowej

Pierwszą i najważniejszą sprawą, od której zaczniemy tworzenie strony internetowej firmy jest jej odpowiednie zaprojektowanie oraz wytyczenie głównego celu. Wiadomo, że będzie ona służyła kontaktom z użytkownikami, zatem powinniśmy się zastanowić jaka grupa odbiorców nas interesuje. Możemy również stworzyć profil idealnego klienta. Należy rozważyć jakie są jego potrzeby i pod tym kątem ocenić co powinno znaleźć się w danym serwisie. Kolejnym punktem jest ustalenie roli jaką ma spełniać dana strona internetowa – czy jest to tylko sama prezentacja firmy, sposób na przyciągnięcie uwagi klientów i zwiększenie sprzedaży, zwiększenie świadomości marki, wzmocnienie wizerunku lub promocja danego produktu. W każdym z tych przypadków występuje odmienna wizja danego serwisu. Konieczne jest zatem skupienie się na głównej funkcji.