Wpisy otagowane ‘sklepy internetowe’

5.10
2010

Strony WWW z systemem CMS

Tagi: , , , , ,

Tworząc własną witrynę internetową warto zadbać, by jej obsługa była dla nas jak najwygodniejsza. Elementem, który szczególnie nam to umożliwi jest system CMS. Stanowi on aplikację, która umożliwi nam utworzenie strony WWW w łatwy sposób, a także jego aktualizacje oraz rozbudowę przez redakcyjny personel nietechniczny.

Jak działa system CMS?

Głównym zadaniem systemu CMS jest właściwe umiejscowienie wprowadzanych przez nas treści na naszej stronie. Dzięki temu nie musimy posiadać specjalistycznej wiedzy technicznej, by redagować serwis internetowy. Wystarczy, że jako uprawniony redaktor wprowadzimy tekst za pośrednictwem systemu, a on sam rozmieszcza informacje w odpowiednich punktach.
Kolejnym plusem systemu CMS jest fakt, że wykorzystuje on szablony stron i działa w oparciu zawartość baz danych, co jest niezwykle przydatne, gdy chcemy zmienić koncepcję graficzną naszej witryny. Wówczas cała operacja ogranicza się jedynie do przygotowania i wymiany szablonu.
Ze względu na budowę modułową CMS umożliwia nam również rozszerzenie systemu poprzez zainstalowanie wybranych elementów takich jak automatyczna galeria zdjęć czy nawet sklep internetowy.

4.08
2010

Rosnąca popularność sklepów internetowych

Tagi: , ,

Zakupy to dla wielu z nas czynność, która zajmuje zdecydowanie zbyt wiele czasu. Są osoby uwielbiające godzinne wyprawy po galeriach handlowych czy innych tego rodzaju miejscach, jednak dla większości to po prostu konieczność. Obecnie, dzięki internetowi, nasz problem został rozwiązany. Niezależnie od tego czy musimy kupić ubrania, kosmetyki, meble, sprzęt RTV czy innego rodzaju artykuły, możemy zrobić to za pośrednictwem sieci, bez konieczności ruszania się z domu. Rosnąca popularność sklepów internetowych, powoduje, że coraz częściej wolimy dokonywać zakupów przez internet.

Wygodniejsze i bardziej opłacalne dla klientów…

Komfort internetowych zakupów to nie tylko możliwość zapoznania się z ofertą danego sklepu bez konieczności wychodzenia z domu. To bardzo często okazja do zakupienia konkretnych produktów w bardzo korzystnej cenie. Sklepy internetowe często mają w swojej ofercie okazje, których w centrum handlowym nie znajdziemy. Również forma płatności jest wygodniejsza, nie musimy martwić się czy mamy przy sobie odpowiednią ilość gotówki lub czy limit na naszej karcie kredytowej nie zostanie przekroczony. Wystarczy wykonać przelew, oczywiście za pośrednictwem internetu lub zapłacić przy odbiorze przesyłki. Dodatkowym plusem dokonywania tego typu transakcji w sieci są porównywarki cen. Dają nam one możliwość sprawdzenia, gdzie możemy kupić interesujący nas produkt w najniższej cenie. Dlatego też coraz więcej osób wybiera właśnie tę formę zakupów.