Wpisy otagowane ‘serwery’

15.07
2010

Jak wybrać odpowiedni dla nas hosting?

Tagi: , ,

Kiedy stworzymy naszą stronę internetową lub inny serwis, potrzebujemy serwera, na którym ją umieścimy. Zazwyczaj firmy korzystają z hostingu, czyli usługi oferowanej przez specjalizujących się w tym dostawców. Tu jednak pojawia się dylemat jak rodzaj wybrać, mamy bowiem do wyboru zarówno bezpłatny, jak i za pobraniem odpowiednich kosztów. Dodatkowo musimy się zastanowić czy dla naszego serwisu bardziej odpowiedni będzie hosting współdzielony, wirtualny czy może dedykowany. Który z nich jest lepszy i z pomocą jakich kryteriów powinniśmy podjąć decyzję?

Znajdź swoje miejsce

Dla prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej konieczne jest umieszczenie jej na serwerze. Jego nieprzerwane działanie gwarantuje nam, że strona będzie cały czas dostępna. Zanim jednak zdecydujemy się na hosting, musimy rozważyć jaki rodzaj będzie dla nas odpowiedni. Jeśli jest to nasz pierwszy serwis i mamy do niego bardziej „testowe” podejście, wówczas możemy wybrać bezpłatny typ usługi. To idealna dla nas opcja, ponieważ nie jesteśmy obciążeni żadnym ryzykiem. Plusem tego rozwiązania, oprócz braku jakichkolwiek opłat, jest również to, że nie musimy podpisywać żadnej umowy, więc swobodnie możemy w każdej chwili zrezygnować z usług.

7.07
2010

Promocja strony internetowej a zaplecze techniczne

Tagi: , , ,

Kiedy tworzymy strony internetowej, zależy na nam, by została dobrze przyjęta przez internautów. Atrakcyjny wygląd oraz funkcjonalności to bardzo ważna kwestia, jednak nawet perfekcyjne wykonanie nie jest w stanie zagwarantować nam spektakularnych efektów. Aby nasza strona zaistniała w świadomości grupy docelowej, powinna zostać odpowiednio wypromowana w internecie. Konieczne jest podjęcie szeregu działań marketingowych, które pomogą nam osiągnąć sukces. Jednak bez odpowiedniego zaplecza technicznego serwisu nasze plany mogą zawieść.

Wybierz najlepszą formę promocji

Pierwszym krokiem jaki powinniśmy podjąć jest wybór środka przekazu, za którego pośrednictwem będziemy promować nasz produkt. Wśród najbardziej popularnych rodzajów reklamy wyróżnić możemy: telewizyjną, prasową, internetową oraz marketing wirusowy. Każdy z tych wariantów ma swoje dobre i złe strony.