21.02
2011

Znajdź pracę przez internet

Tagi: , , , , , , , ,

Obecnie, w dobie dominacji internetu nad innymi mediami, niemal wszystkie nasze sprawy załatwiamy za pośrednictwem sieci. Płacenie rachunków, edukacja, życie towarzyskie – nasze życie coraz częściej prowadzimy drogą wirtualną. Jednym z najbardziej popularnych trendów jest również poszukiwanie pracy przez internet. Stało się ono na tyle powszechne, że powstało wiele serwisów ułatwiających proces wyszukiwania ogłoszeń o pracę, a nawet rekrutacji.

Serwisy ogłoszeniowe

Dział ogłoszeń pracy zamieszczony na ostatnich stronach gazet to już przeszłość. Teraz szukając dobrego źródła informacji, zaglądamy do internetu. Ogłoszenia znajdziemy zarówno na największych portalach informacyjnych jak Onet.pl czy Wp.pl, jak i serwisach ogłoszeniowych typu Szerlok.pl, Gumtree.pl, Olx.pl. Wśród wielu kategorii, ułatwiających wyszukanie konkretnej branży, znajdują się tam komunikaty dla poszukujących etatu, a także dla pracodawców.
Z tego rodzaju portali korzystają zazwyczaj osoby szukające dorywczej pracy lub pojedynczych zleceń, czyli studenci oraz uczniowie szkół średnich. Ostatnio pojawiły się również portale rekrutacyjne dedykowane studentom, np. Pracadlastudenta.pl, gdzie zamieszczane są propozycje pracy skierowane tylko do osób uczących się.

Portale rekrutacyjne

Jeśli jesteśmy zainteresowani znalezieniem stałej pracy zazwyczaj korzystamy z serwisów rekrutacyjnych, gdzie publikowane są ogłoszenia z całego kraju, a nawet zagranicy. Dzięki rozbudowanym funkcjonalnościom każdy internauta może zarejestrować się na portalach  typu Pracuj.pl, Jobrapido.pl, Money.pl. Umożliwiają one stworzenie własnego profilu, na którym użytkownik ma ma możliwość zamieszczenia swoich danych, informacji o wykształceniu, a także CV oraz sprecyzowania oczekiwań co do poszukiwanej pracy. Na ich podstawie na jego skrzynkę mailową są wysyłane nadchodzące propozycje pracy. Często również serwisy tego rodzaju mają bezpośrednie połączenie z Klientem, co pozwala korzystającym bezpośrednio aplikować do pracodawcy.
Portale rekrutacyjne to także większa wygoda dla pracodawców. Dlatego często korzystają z nich, poza zamieszczaniem ogłoszeń na stronach firmowych. Nasza agencja również podczas rekrutacji pracowników decyduje się na usługi tego typu serwisów.

Portale społecznościowe

Poszukiwanie pracy w internecie stało się tak powszechne, że zaowocowało pojawieniem się wielu portali społecznościowych poświęconych tej tematyce. Serwisy takie jak Goldenline.pl, Profeo.pl, Linkedin.com skupiają wokół siebie ludzi szukających kontaktu z osobami z ich branży. Oprócz nawiązywania nowych znajomości, prowadzenia dyskusji na tematy związane z wykonywanym zawodem, często użytkownicy zamieszczają ogłoszenia o pracę. Dzięki możliwości założenia profilu, każdy internauta może się zaprezentować swoje kwalifikacje oraz dotychczasowe doświadczenie zawodowe. Dobrze przygotowany profil stanowi profesjonalne CV i zdecydowanie zwiększa szanse na zdobycie wymarzonego etatu.

Popularność tego rodzaju serwisów sprawia, że ich liczba wciąż wzrasta. Jako agencja interaktywna również zajmujemy się tworzeniem portali internetowych, w tym także serwisów społecznościowych o tematyce branżowej.

Komentarze są wyłączone.