5.10
2010

Strony WWW z systemem CMS

Tagi: , , , , ,

Tworząc własną witrynę internetową warto zadbać, by jej obsługa była dla nas jak najwygodniejsza. Elementem, który szczególnie nam to umożliwi jest system CMS. Stanowi on aplikację, która pozwoli nam utworzenie strony WWW w łatwy sposób, a także jego aktualizacje oraz rozbudowę przez redakcyjny personel nietechniczny.

Jak działa system CMS?

Głównym zadaniem systemu CMS jest właściwe umiejscowienie wprowadzanych przez nas treści na naszej stronie. Dzięki temu nie musimy posiadać specjalistycznej wiedzy technicznej, by redagować serwis internetowy. Wystarczy, że jako uprawniony redaktor wprowadzimy tekst za pośrednictwem systemu, a on sam rozmieści informacje w odpowiednich punktach.
Kolejnym plusem systemu CMS jest fakt, że wykorzystuje on szablony stron i działa w oparciu zawartość baz danych, co jest niezwykle przydatne, gdy chcemy zmienić koncepcję graficzną naszej witryny. Wówczas cała operacja ogranicza się jedynie do przygotowania i wymiany szablonu.
Ze względu na budowę modułową CMS umożliwia nam również rozszerzenie systemu poprzez zainstalowanie wybranych elementów takich jak automatyczna galeria zdjęć czy nawet sklep internetowy.

Komfort i wygoda

System CMS sprawdza się zarówno u osób indywidualnych, jak i większych przedsiębiorstw. Brak konieczności znajomości programowania jest wyjątkową zaletą korzystania właśnie z tego systemu. Jego wygoda wyraża się również w możliwości redagowania treści poszczególnych działów strony przez kilka osób jednocześnie, co szczególnie przydaje się przy witrynach dużych firm. Oprócz tego panel edycyjno-administracyjny pozwala na proste i intuicyjne wkomponowywanie lub usuwanie podstron, grafik oraz animacji.
Niezwykle istotną zaletą systemu CMS jest fakt, że aktualizacji naszej strony możemy dokonać za pośrednictwem dowolnego komputera na świecie, pod warunkiem, że jest połączony z internetem.

Komentarze są wyłączone.